Só-szoba

Az Egészséges Magoncokért Alapítvány anyagi segítségével sikerült létrehoznunk a só téglákkal, speciális sóoldattal ellátott sószobánkat.

A sóterápia erősíti az immunrendszert, fokozza a teherbíró képességet, a légúti megbetegedések megelőzését ill. a teljes gyógyulását segíti elő. Az allergia, az asztma, a megfázás, köhögés, a hörghurut, arcüreggyulladás, fülgyulladás, hangszálgyulladás utáni regenerációban van vitathatatlanul pozitív hatása.

A gyerekek délelőtt és délután „órarend szerinti”beosztásban látogatják a helyiséget. Az itt eltöltött 20-30 percben diafilmet nézhetnek, árnyjátékokkal kísérletezhetnek, mondókázhatnak, mesét, zenét hallgathatnak, üldögélős játékokat játszhatnak, légzőgyakorlatokat végezhetnek a gyerekek az óvodapedagógusok vezetésével.

A kellő klíma fenntartásához a rendszeres, rövid, intenzív szellőztetés és a sótéglák permetezése elengedhetetlen.

A sóterápia az egészséges életmódra nevelés, az egészségmegőrzés, a prevenció fontos eleme óvodánkban.

soszoba